Hukvaldy

24. července 2008 v 11:06 | lenčíča |  MÍSTA NA SKVĚLOU DOVOLENOU!!!!!
Podrobná historie hradu
Prvopočátky hradu Hukvaldy jsou doposud zahaleny rouškou tajemství. Badatelé se doposud shodují pouze na době jeho vybudování v období 1257-1285, kdy je doložen v písemných pramenech.
Hodně o vzniku hradu můžeme odvodit ze samotného jména hradu-Hukvaldy. Je jisté, že dostaly své jméno podle rodového hradu hrabat z Hückeswagenu, který se nachází ve Vestfálsku poblíže Düsseldorfu. V roce 1240 se na Moravě poprvé zmiňuje hrabě Arnold z Hückeswagenu, který ...více»
Šlechtická sídla na Frýdecko-Místecku (J. Tichánek a kol.), Jan P. Štěpánek, 26.6. 2004 historické Podrobný popis hradu Hrad je položen ve směru od severozápadu k jihovýchodu na podlouhlém vrcholovém hřebeni, ohraničeném na obou koncích skalnatými kupami. Nepřístupnost hradu zdůrazněna strmými svahy spadajícími příkře do údolí. Tvar vrchu byl hlavním faktorem, který ovlivňoval stavební rozvoj hradu a jeho opevňování.

K hradu v současnosti vedou dvě cesty. Delší z nich, asfaltová, jde po západním svahu, před plastikou lišky Bystroušky odbočuje doleva a pokračuje nahoru ...více» Jan P. Štěpánek, info Muzea Beskyd, 25.8. 2005
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
horsschow je supeeerrrr!!!!:-)